« جمعه, 3 خرداد 1398 »
 
آمار سایت
 » شروع سایت: فروردین 1385
 » خبر ثبت شده: 99 مورد
 » مقاله ثبت شده: 70 مورد
 » در حال بازدید: 10 نفر
 » بیشترین بازدید همزمان: 58 نفر
 » بازدید امروز: 231 نفر
 » بازدید دیروز: 446 نفر
 » کل بازدید: 1,272,361 نفر
 » میانگین: 310 نفر

 

بازديد دانشجويان حوزه علميه الزهراء از مؤسسه

 

بازديد دانشجويان حوزه علميه الزهراء از مؤسسه

روز گذشته مؤسسه پذيراي گروهي از طالبان علوم ديني بود. در اين بازديد خانم شاکري (مديريت حوزه) خانم ياوري (مسئول آموزش) و خانم بخت نما (مسئول امور فرهنگي) به همراه 30 نفر از دانشجويان حوزه الزهرا حضور داشتند. اين دانش آموختگان حوزه از بخش هاي مختلف مؤسسه چون مسجد غدير، تالار علامه اميني، کتابخانه الغدير و بخش آموزش و پژوهش بازديد کردند. و از نزديک در جريان کارها و فعاليت هاي مؤسسه قرار گرفتند. بنا به درخواست مسئولين بازديد کننده، حجت الاسلام انصاري (معاونت آموزش و پژوهش ) به مدت 30 دقيقه درباره ي موضوع درک جايگاه اصلاحي طلاب و رسالت پيامبر گونه آنان سخن گفتند. ايشان يکي از ويژگيهاي طلاب زن را فهم اقتضائات عصر خويش دانسته و اين موضوع را به چند محور اساسي تقسيم کردند:   روز گذشته مؤسسه پذيراي گروهي از طالبان علوم ديني بود. در اين بازديد خانم شاکري (مديريت حوزه) خانم ياوري (مسئول آموزش) و خانم بخت نما (مسئول امور فرهنگي) به همراه  30 نفر از دانشجويان حوزه الزهرا حضور داشتند.
اين دانش آموختگان حوزه از بخش هاي مختلف مؤسسه چون مسجد غدير، تالار علامه اميني، کتابخانه الغدير و بخش آموزش و پژوهش بازديد کردند. و از نزديک در جريان کارها و فعاليت هاي مؤسسه قرار گرفتند.  بنا به درخواست مسئولين بازديد کننده، حجت الاسلام انصاري (معاونت آموزش و پژوهش ) به مدت 30 دقيقه درباره ي موضوع درک جايگاه اصلاحي طلاب و رسالت پيامبر گونه آنان سخن گفتند. ايشان يکي از ويژگيهاي  طلاب زن را فهم اقتضائات عصر خويش دانسته و اين موضوع را به چند محور اساسي تقسيم کردند:
الف: پرهيز از دگماتيزم
ب: بها دادن به انديشه ي ديگران و دريافت نظريه هاي مخالف
ج: آگاهي از زمان (با توجه به اهميت زمان شناسي در هدايت ديني
د: اصلاح طلبي ديني
ه: جلب اعتماد مردمي با رعايت اخلاق و موازين اسلامي
استاد انصاري در ادامه در باره اصلاح طلبي ديني چند نکته را يادآوري کردند:
1. اجتهاد کلاسيک به تنهايي براي حل مشکلات عصر حاضر کافي نيست.
2. بي توجهي به مسائل زن امروز در عصر حاضر غير قابل توجيه است.
3. حقوق زن در خانواده، حقوق زن در جامعه ، اشتغال زنان، آموزش زنان، مشارکت اجتماعي زنان و احکام زنان را از جمله مسائلي برشمردند که بايد در حوزه ي قرآن و حديث مورد توجه ويژه خواهران طلبه باشد.
ايشان در پايان ضمن تشکر از بازديد کنندگان، مطالعه کتاب هايي چون هويت صنفي روحانيت از علامه حکيمي؛ و شخصيت و حقوق زن در اسلام از استاد مهريزي؛ و يا نرم افزار تهيه شده در اين مؤسسه در همين موضوع را به خواهران طلبه توصيه کردند.

عکس هایی از بازدید:

بازدید از بخش نشریات








































 














منبع خبر:

دیدگاه کاربران
جستجو   


 
بهترین هدیه ها سخنی از سخنان حکمت آمیز است.
«رسول اکرم (ص)» 
 


Design: DibaGroup
Powered by DCMS 3.2