« پنجشنبه, 26 مهر 1397 »
 
آمار سایت
 » شروع سایت: فروردین 1385
 » خبر ثبت شده: 95 مورد
 » مقاله ثبت شده: 70 مورد
 » در حال بازدید: 5 نفر
 » بیشترین بازدید همزمان: 38 نفر
 » بازدید امروز: 292 نفر
 » بازدید دیروز: 475 نفر
 » کل بازدید: 1,151,978 نفر
 » میانگین: 296 نفر

 

مؤسسه، میزبان بزرگ مردی از سرزمین خراسان بود

 

مؤسسه، میزبان بزرگ مردی از سرزمین خراسان بود

شامگاه روز سه شنبه، مؤسسه میزبان بزرگ مردی از سرزمین خراسان بود. آیت الله ، حاج سید جعفر سیدان برای بار دیگر از مؤسسه تحقیقاتی ، فرهنگی اخوان دستمالچی بازدید کرد. ایشان یکی از نظریه پردازان بزرگ مکتب تفکیک است که حوزه‌ی درس نقد فلسفی‌ او   از برترین ها در این روزگاراست. امروز ایشان ، در نقد فلسفی و حریت فکری چهره‌ای بی‌‌نظیرند ، و در بیان معارف حقه الهیة قرآنی و اوصیایی استادی کم مانند . و در این روزگار ، افتخار حوزه‌های علمیه بویژه حوزه خراسانند . خدمات ایشان در تقلید شکنی و ارائة راه «تعقل مستقل» ، همیشه مورد تقدیر خواهد بود. «نقد فلسفی» یکی از کارهای سالیان آیت الله سیدان است ، که بصورتی بسیار فنی و با «متد علمی» انجام می‌دهند . آیت الله سیدان  در مورد نقدهای فنی بر داده‌های فلسفی و عرفانی ، و نقد اصول یازده‌گانة صدرایی ، و همچنین نقد معرفة النفس یونانی و صدرایی و مادی ، و نقد معاد مثالی ، و بیان حقایق قرآنی و اوصیایی، توانائی کامل دارند . و بارها در گفتگوهای علمی  با پاره ای از استادان فاضل حوزه و دانشگاه، شرکت جسته و به تبیین مبانی تفکیکی پرداخته‌اند. 
به هنگام بازدید از بخشها ی مختلف مؤسسه، جمعی از اهل علم ایشان را همراهی می کردند.
او آرام و باوقار قدم برمی داشت. صدای آرام عصایش سکوت سالن مطالعه را اندکی درهم می شکست و لحن شمرده ی گفتارش رهنمودهایی تازه داشت. آیت الله سیدان با حوصله ای ویژه از بخش های  مختلف بازدید کرده و از نزدیک در جریان کارهای پژوهشی مؤسسه قرار گرفت و راهکارهایی جهت بهینه شدن کارها ارائه داد.
ایشان از جناب آقای سید احمد اخوان دستمالچی (مؤسس و رئیس مجموعه) و دست اندرکاران اداره ی مؤسسه وامکانات عالی آن  تقدیر و تشکر کرده و این  همه تلاش و کوشش را نتیجه ی اخلاص و توفیق الاهی دانستند.
منبع خبر:

دیدگاه کاربران
جستجو   


 
سودمند ترین انسان به حال دیگران، برترین انسان هاست.
«پیامبر اکرم (ص)» 
 


Design: DibaGroup
Powered by DCMS 3.2